سگ‌کشی گسترده در تبریز! + عکس

[ad_1]

هفته گذشته فیلمی از جان دادن یک قلاده سگ در منطقه ائل باغی تبریز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن صدای شیون دختری نیز به گوش می‌رسید.

به گزارش نصر نیوز، در این فیلم چند ثانیه‌ای صدای گریان و لرزان یک دختر از کشته‌شدن تعداد زیادی سگ در این منطقه از تبریز که در حوزه استحفاظی شهرداری منطقه 9 تبریز است، خبر می‌دهد.

سگ‌کشی گسترده در تبریز! + عکس

این دختر جوان در این‌باره می‌گوید: حدود 20 سگ در این منطقه از شهر زندگی می‌کردند که من با توجه به علاقه‌ای که به حیوانات دارم از یک سال پیش برایشان غذا آورده و به نوعی با آنها ارتباط برقرار کرده بودم.

وی ادامه می‌دهد: به حدی من با این سگ‌ها صمیمی شده بودم که به محض حضورم روی تپه‌های این منطقه به سمتم می‌آمدند. در طول این غذادادن‌ها بارها با اعتراض کارگران فضای سبز آن منطقه نیز روبه‌رو شده بودم که از من می‌خواستند به جای غذا دادن روی چمن‌های منطقه آن را روی تپه‌ها بریزم که من هم ضمن عذرخواهی همین کار را می‌کردم.

این دختر اظهار می‌کند: حدود دو هفته پیش بود که طبق روال برای غذا دادن به آنها آمدم که متوجه شدم خبری از سگ‌ها نیست. با خودم فکر کردم که شاید سگ‌ها برای جفت‌گیری رفته‌اند و حتما بازمی‌گردند.

وی با بیان اینکه هفته گذشته با صحنه‌ای مواجه شدم که به شدت دلم را به درد آورد، اضافه می‌کند: یکی از سگ‌ها که از سال پیش برایش آب و غذا می‌آوردم در کنار درختی در حال جان دادن بود. این صحنه مرا بسیار آزاد داد. از کارگران منطقه که جویا شدم متوجه شدم برخی افراد ناشناس که البته بنده می‌دانم چه کسانی هستند، گوشت‌های آلوده‌ای را در منطقه ریخته بودند که سگ‌های بینوا با خوردن آنها جان دادند.

این دختر جوان که خود را دوستدار طبیعت و حیوانات معرفی می‌کند در خصوص سم‌پاشی شهرداری برای دفع حیوانات موذی نیز می‌گوید: شهرداری منطقه مدعی است که سم‌پاشی اقدامی معمول در طول سال است ولی به خدا این سم‌ها سوسک را هم نمی‌کشند، چه برسد به سگ!

وی می‌افزاید: در این خصوص با شهردار منطقه 9 تبریز نیز گفت‌وگو کرده‌ایم که ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند ولی به هر حال شکوائیه‌ای نیز علیه کسانی که دست به این جنایت زده‌اند تنظیم کرده و به دستگاه قضایی داده‌ایم.

حمید شاهوردی شهردار منطقه 9 نیز در این خصوص ضمن ابراز تاسف اظهار می‌کند: به شدت این اقدام غیر اخلاقی و غیر انسانی را محکوم می‌کنیم.

وی با رد اتهام‌هایی که در این خصوص به شهرداری منطقه 9 تبریز و ماموران این منطقه نسبت داده می‌شود، می‌گوید: ما نیز شکوائیه‌ای در خصوص محکوم کردن عامل یا عاملان این اقدام غیر انسانی تنظیم کرده‌ایم.

شهردار منطقه 9 تبریز با اشاره به برخی جوسازی‌ها علیه شهرداری تبریز اظهار می‌کند: در فضای موجود در شهر برخی‌ها با بی‌اخلاقی و بی‌تقوایی محض اقدام به جوسازی علیه مدیران فعال شهری کرده‌اند که بی‌تردید این اقدام آنها به شدت مورد برخورد قرار می‌گیرد.

شاهوردی ادامه می‌دهد: در خصوص برخورد قضایی با افرادی که اقدام به جوسازی و اتهام‌زنی به ماموران شهرداری منطقه 9 تبریز کرده‌اند نیز اقدام لازم در حال جریان است.

بر اساس این گزارش، کشتن و دفن کردن بیش از 20 سگ در اطراف ائل باغی تبریز واکنش‌های تندی را از سوی انجمن‌های مردم‌نهاد و دوستدار حیوانات در پی داشته است.

[ad_2]

منبع آکادمی پیام نور