آتش‌بس در تعز و بازگشایی تمامی مسیرها

[ad_1]

منابع یمنی از توافق با تثبیت آتش‌بس در تعز و بازگشایی تمامی مسیرهای این شهر خبر دادند.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، منابع یمنی اعلام کردند که کمیته نظارت بر آتش‌بس در استان تعز صبح روز شنبه توافق‌نامه آتش‌بس و بازگشایی مسیرهای شهر را امضا کرده است.

به گفته این منابع در متن توافق مذکور با تثبیت آتش‌بس در تعز و ممانعت از تمامی اقدامات نظامی از جمله ارسال تجهیزات یا استقرار نیرو توافق شده است.

همچنین توافق شده که تمامی مسیرها منتهی شونده به شهر تعز به ویژه مهم‌ترین مسیرهایی که تعز را به استان‌های دیگر از طریق “الحوبان” و “الحدیده” وصل می کند، بازگشایی شوند.

علاوه بر این توافق شده که ایست‌های امنیتی مانع عبور و مرور شهروندان و خودروها نشوند و تمامی مسیرهای داخل استان تعز نیز بازگشایی شود.

با وجود اینکه اخیرا آتش‌بس در یمن با توافق انصارالله و عربستان برقرار شد ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش در یمن همچنان به نقض آتش‌بس می‌پردازند.

در همین راستا، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی مقرهای القاعده در شهرهای “زنجبار” و “جعار” در استان “أبین” واقع در جنوب یمن را بمباران کرد.

به گفته شاهدان عینی این حملات به کشته و زخمی شدن تعدادی از تروریست‌های القاعده انجامید.

پیشتر به دنبال وخیم شدن اوضاع امنیتی در یمن و آغاز حملات ائتلاف القاعده و داعش بر نفوذ خود در این شهر افزودند و کنترل مناطقی در جنوب یمن را در دست گرفتند.

[ad_2]

منبع آکادمی پیام نور